بزرگ اداره اردبیل رهاسازی اردبیل رهاسازی

بزرگ: اداره اردبیل رهاسازی اردبیل رهاسازی پرنده شکاری زیستگاه طبیعی استان اردبیل

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه نتایج اولیه آزمون ارشد فردا اعلام می‌شود

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتیجه های اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 فردا اعلام می‌شود، گفت: داوطلبان از روز یکشنبه 21 تا روز پنج‌شنبه 25 خرداد

نتایج اولیه آزمون ارشد فردا اعلام می‌شود

نتایج اولیه آزمون ارشد فردا اعلام می شود

عبارات مهم : آموزش

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتیجه های اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 فردا اعلام می شود، گفت: داوطلبان از روز یکشنبه 21 تا روز پنج شنبه 25 خرداد ماه جاری وقت دارند نسبت به گزینش رشته در این آزمون اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا با اعلام این مطلب، اظهار کرد: بر اساس ضوابط، تعداد 878 هزار و 253 داوطلب جهت شرکت در آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی عضویت کرده اند که از این تعداد 430 هزار و 491 نفر زن و مابقی مرد هستند.

نتایج اولیه آزمون ارشد فردا اعلام می‌شود

وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب عضویت کننده در آزمون فوق تعداد 71 هزار و 725 داوطلب علاقه مندی خود را جهت شرکت در آزمون کد رشته امتحانی دوم نیز اعلام کرده اند که از این تعداد 32 هزار و 549 نفر زن و مابقی مرد هستند.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به آمار داوطلبان عضویت کننده یعنی تعداد 878 هزار و 253 داوطلب و آمار علاقه مندان به شرکت در کد رشته امتحانی دوم یعنی تعداد 71 هزار و 725 داوطلب، جهت برگزاری آزمون فوق تعداد 949 هزار و 978 کارت ورود به جلسه آزمون صادر شد که از این تعداد 463 هزار و 40 کارت جهت زنان و مابقی جهت مردان صادر شده است است.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتیجه های اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 فردا اعلام می‌شود، گفت: داوطلبان از روز یکشنبه 21 تا روز پنج‌شنبه 25 خرداد

توکلی تاکید کرد: آزمون دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 96 در 132 کد رشته امتحانی صبح و بعدازظهر روزهای پنج شنبه 7 و جمعه 8 اردیبهشت 96 در 68 شهرستان و 185 حوزه امتحانی برگزار شد.

به گفته وی، از تعداد 878 هزار و 253 داوطلب عضویت کننده، تعداد 707 هزار و 63 داوطلب در جلسه آزمون حاضر و 171 هزار و 190 داوطلب نیز غایب بودند. به عبارت دیگر 81.51 درصد داوطلبان آزمون در جلسه امتحانی حاضر شدند.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، تعداد 56 هزار و 884 داوطلب جهت شرکت در آزمون کد رشته امتحانی نیز حاضر بودند که از این تعداد 25 هزار و 884 نفر زن و مابقی مرد بودند.

نتایج اولیه آزمون ارشد فردا اعلام می‌شود

توکلی با تاکید بر اینکه نتیجه های اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 فردا سه شنبه 16 خرداد ماه جاری اعلام می شود، خاطرنشان کرد: اطلاعات مورد نیاز در خصوص نحوه گزینش رشته و غیره نیز همزمان با اعلام نتیجه های بر روی سایت شرکت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: داوطلبان مجاز به گزینش رشته در آزمون کارشناسی ارشد 96 از روز یکشنبه 21 تا پنج شنبه 25 خرداد ماه وقت دارند با مراجعه به سایت شرکت سنجش آموزش کشور نسبت به گزینش حداکثر 100 کد رشته محل از کد رشته محل مجاز نسبت به گزینش رشته اقدام کنند. همچنین داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند در این مهلت تعیین شده است می توانند به سایت این دانشگاه مراجعه و با مطالعه اطلاعیه هایی که در این خصوص منتشر خواهند شد در خصوص شرح گزینش رشته آگاهی کسب نمایند.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتیجه های اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 فردا اعلام می‌شود، گفت: داوطلبان از روز یکشنبه 21 تا روز پنج‌شنبه 25 خرداد

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور به ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد 96 اشاره کرد و گفت: تعداد 162 هزار و 516 داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد سال 96 پذیرفته خواهند شد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی آینده نگری شده است نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد 96 به صورت کارنامه تنظیم می شود و کارنامه مذکور اوایل نیمه دوم خرداد بر روی سایت شرکت سنجش قرار خواهد گرفت؛ بنابراین آن دسته از داوطلبانی که بر اساس مفاد کارنامه مجاز به گزینش رشته هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه ای که روز شنبه، 20 خرداد 96 بر روی سایت این شرکت قرار داده می شود، نسبت به گزینش کد رشته محل های تحصیلی خود از کد رشته محل های امتحانی مجاز اقدام کنند.

نتایج اولیه آزمون ارشد فردا اعلام می‌شود

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور در آخر گفت: داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد 96 مجاز به گزینش رشته شدند و علاقه مند به گزینش رشته در دانشگاه آزاد اسلامی نیز هستند، ضرورت دارد بر اساس اطلاعیه ای که این دانشگاه به نحو مقتضی به اطلاع داوطلبان ذیربط خواهد رساند، در مهلت مشخص شده است به سایت این دانشگاه مراجعه و بر اساس اطلاعیه ها و دفترچه راهنمای گزینش رشته در سایت آن دانشگاه نسبت به گزینش کد رشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کنند.

واژه های کلیدی: آموزش | داوطلب | دانشگاه | داوطلبان | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs