بزرگ اداره اردبیل رهاسازی اردبیل رهاسازی

بزرگ: اداره اردبیل رهاسازی اردبیل رهاسازی پرنده شکاری زیستگاه طبیعی استان اردبیل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات دختران کشور عزیزمان ایران را از بین بردن نکنید!

پخش نشدن مسابقه های دختران فوتسالیست ایرانی در جام ملت های آسیا که با شایستگی عنوان قهرمانی را کسب کردند، بعضی انتقادها را در پی داشت. با این که چند تلویزیون ا

دختران کشور عزیزمان ایران را از بین بردن نکنید!

دختران کشور عزیزمان ایران را از بین بردن نکنید!

عبارات مهم : ایران

پخش نشدن مسابقه های دختران فوتسالیست ایرانی در جام ملت های آسیا که با شایستگی عنوان قهرمانی را کسب کردند، بعضی انتقادها را در پی داشت. با این که چند تلویزیون اینترنتی به پخش زنده دیدار فینال کشور عزیزمان ایران و ژاپن پرداختند و هیچ مشکلی هم از نظر پوشش بازیکنان داخل زمین به چشم نمی آمد، صداوسیما مثل گذشته اقدام به پخش این مسابقه نکرد. البته این عنوان فقط مختص به فوتسال نیست و سایر رشته ها را هم مشمول بر می شود. شاید بعضی از رشته ها مثل فوتسال هستند که از نظر پوشش مشکلی جهت پخش زنده تلویزیونی ندارند، ولی با تفکر قدیمی همچنان روی آنتن نمی روند.

در فاصله چند ماه مانده تا بازی های آسیایی ٢٠١٨ و درحالی که تعداد زنان ورزشکار اعزامی به این مسابقه ها در تاریخ بی سابقه هست، بد نیست صداوسیما تصمیم خود را راجع به پخش بعضی از مسابقه های که زنان مشکلی از نظر پوشش ندارند، عوض کردن دهد.

دختران کشور عزیزمان ایران را از بین بردن نکنید!

چرا فوتسال پخش نشد؟

سوال خیلی از زنان علاقه مند به ورزش و حتی بازیکنان تیم ملی فوتسال این است که آیا مسابقه فینال این تیم از تلویزیون پخش نشد؟ علی کفاشیان، مدیر کمیته فوتسال کنفدراسیون آسیا در جریان بازگشت دختران افتخارآفرین فوتسال کشور عزیزمان ایران به این عنوان پرداخت و انتقاداتی را مطرح کرد: «این مسابقه های از طریق اینترنت و شبکه های ماهواره ای کشورهای متفاوت پخش شد و بعضی از مردم توانستند ببینند، ولی ما منتظر صداوسیما نمی مانیم و خودمان از طریق توسعه اینترنت و امکانات، کاری می کنیم مردم بهتر بتوانند بازی ها را ببینند. صداوسیما تا بیاید مجوزهای مورد نیاز جهت پخش مسابقه های را بگیرد، طول خواهد کشید.» منتقدان صداوسیما در این ماجرا اعتقاد بودند پخش دیدار فینال از طریق تلویزیون های اینترنتی هیچ مشکلی را ایجاد نکرده، چون اکثر تصویرهای به شکل باز پخش شده است و پوشش بازیکنان ژاپن هم طوری نبوده که مشکلی به وجود بیاورد.

پخش نشدن مسابقه های دختران فوتسالیست ایرانی در جام ملت های آسیا که با شایستگی عنوان قهرمانی را کسب کردند، بعضی انتقادها را در پی داشت. با این که چند تلویزیون ا

مخالفت داورزنی با مواضع کفاشیان

با این که به نظر می رسید وزارت ورزش هم با فدراسیون فوتبال و سایر فدراسیون ها در جهت پخش مسابقه های ورزشی زنان همراهی کند، روز گذشته معاونت توسعه ورزش قهرمانی با این عنوان مخالفت کرد! محمدرضا داورزنی در این زمینه می گوید: «باید بپذیریم هر قدر هم حجاب بانوان ما مناسب باشد، بازیکنان روبه روی آنها از این حجاب برخوردار نیستند و ممکن است بسیاری پرسشها را رعایت نکنند. طبیعی است این مسأله در چارچوب ارزش های نظام جمهوری اسلامی نمی گنجد. ما نمی توانیم جهت پخش یک مسابقه ورزشی ارزش های خود را زیر پا بگذاریم؛ هرچند مسئولان صداوسیما می توانستند پوشش خبری جامع تری از این مسابقه های و قهرمانی بانوان داشته باشند.»

چرا مسابقه های داخلی پخش نمی شود؟

یکی از سوالات مهم دیگر راجع به پخش نشدن مسابقه های ورزشی زنان این است که آیا مسابقه های داخلی روی آنتن نمی رود؟ با این که مسابقه در بعضی از رشته های گروهی و انفرادی در داخل کشور هم از جذابیت بالایی برخوردار بوده ولی هیچ وقت تلاشی جهت پخش مسابقه های داخلی زنان انجام نشده هست. به عنوان مثال در همین فوتسال که بعضی مسئولان به پوشش تیم رقیب ایراد می گیرند و آن را عاملی جهت پخش نشدن مسابقه های می دانند، لیگ داخلی فوتسال زنان از جذابیت بالایی برخوردار است.

دختران کشور عزیزمان ایران را از بین بردن نکنید!

حداقل یکی، ٢ بازی حساس این رشته با توجه به پوشش کامل دختران فوتسالیست یا حتی فوتبالیست می تواند از طریق تلویزیون زنده پخش شود تا صداوسیما به این شکل به توسعه ورزش زنان کمک بزرگی کرده باشد. جالب این که تیمی مثل روسیه هم در جریان حضورش در پایتخت کشور عزیزمان ایران حاضر شده است یکی از ٢ بازی تدارکاتی خود را با حجاب بازی کند ولی بازهم خبری از پخش زنده تلویزیونی نبوده و نیست! در رشته های دیگر نظیر والیبال، بسکتبال، تکواندو، کاراته و… با هماهنگی بین فدراسیون و مسئولان صداوسیما می تواند مسابقه های حساس و جالب در لیگ برتر یا تورنمنت های متفاوت روی آنتن تلویزیون برود.

شهروند

واژه های کلیدی: ایران | فوتسال | ایرانی | دختران | فوتسال | مسابقه | تلویزیون | صداوسیما | تلویزیون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs